Bratislava Tourist Board (BTB) združuje 75 subjektov. Hlavné mesto Slovenska zažíva podľa ich slov a štatistík toto leto extrémne náročnú situáciu. Pozornosť upriamili najmä na pokles návštevnosti. „Takáto pred letom nebola nielen že očakávaná, ale ani avizovaná. Napriek extrémom, ktoré nastali minulý rok, sme teraz boli pripravení na oživenie aspoň do určitej miery,“ konštatoval na úvod Vladimír Grežo, predseda predstavenstva BTB. Podobne sa nastavili aj podnikatelia, ktorí nemajú v Bratislave o nič ľahšiu situáciu, než podnikatelia v iných častiach krajiny. „Bratislava nie je rajskou záhradou pre podnikanie. Nemá žiadne výhody. Nepodniká sa tu lepšie ani ľahšie,“ dodal V. Grežo.

Očakáva sa krátka ale silná sezóna

Na Slovensku sa očakáva krátka ale na druhej strane silná sezóna. Bratislava sa snaží o kolektívnu imunitu aj v rámci interaktívnej kampane. Preto by mala byť bezpečným miestom pre všetkých domácich aj zahraničných turistov, ktorí budú ochotní mesto navštíviť.

„Chceme, aby bola prehodnocovaná štátna pomoc pre cestovný ruch na jeseň už teraz,“ hovoria spoločne predstavitelia najviac ohrozeného segmentu. Tretia vlna môže v septembri opäť prerušiť kontinuálnu podnikateľskú líniu mnohých Slovákov.

Na snímke podnikateľ v gastrosektore Ladislav Pečenka.
Neprehliadnite

Gastro: Pracovať u nás je „o držku“. Nikto nechce prácu na dva mesiace a potom výpoveď

„Nemali by sa robiť takéto zásahy do podnikania a nepripraviť podnikateľov na reálne dôsledky, ktoré my v Bratislave cítime už teraz.“ Apelujú na to, aby boli predstavitelia sektoru cestovného ruchu hlavného mesta prizývaní k rozhodnutiam pandemickej komisie, a v podstate ku všetkým rozhodnutiam, ktoré sa pripravujú. Podmienky proti šíreniu nového variantu koronavírusu, ktoré sa pripravili pred letom výrazne ovplyvnili podnikateľov už v procese. „Lodiari, ktorí vyplávali do zahraničia, mali nastavené pravidlá, dodržiavali podmienky, ktoré štát v momente vyplávania stanovoval, sa sa zrazu ocitli v zložitej situácii. Nedokázali reagovať na zmeny, museli obchádzať hlavné mesto,“ hovorí V. Grežo s tým, že mnohí reportujú, že kotvia pred Bratislavou, v Hainburgu a hľadajú cesty, ako dodržať nové podmienky, a naplniť, čo od nich štát vyžaduje.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa