Stručná odpoveď je, že áno a tieto možnosti sú naozaj bohaté. Neplatí to len v Bratislave či iných veľkých mestách, ale aj v tých okresných či menších. Mať kanceláriu či podnikateľský samozrejme nie je len „rozkoš“, niekedy je skrátka nevyhnutné mať oddelený súkromný a pracovný život. Dá sa to však spraviť efektívne a komfortne.

Sídlo podnikania mať musíte, ale aj chcete
Bez ohľadu na to, či ste SZČO alebo právnická osoba, napríklad spoločnosť s ručením obmedzeným, musíte mať zo zákona sídlo. Pri živnostníkoch sa odborne nazýva miesta podnikania, v prípade obchodných spoločností jednoducho sídlo.

To, že sídlo potrebujete, je nielen legislatívna nutnosť, ale aj výhoda pri oddelení pracovného života od toho súkromného. Ide o anonymitu, nie každý chce mať v bytovke pri zvončeku aj označenie svojho podnikania, rovnako tak o súkromie, kde určite nikto nechce, aby mu doma zvonili kontrolóri z daňového úradu alebo iných úradoch.

Pamätať treba aj na preberanie firemnej pošty, kde patria aj rozličné reklamné ponuky pre podnikateľov, nemenej dôležitá je aj prezentácia voči klientom, kde oficiálne uvádzaná adresa firmy či podnikateľa je najmä vecou prestíže.

Kto nutne nepotrebuje kancelárske priestory?
Prvým a najčastejším riešením oddelenia práce od súkromia je prenájom kancelárskych priestorov. Moderná doba však mení podnikanie od základov a to sa pochopiteľne týka aj kancelárií, ktoré už zďaleka nie sú nevyhnutnosťou. Výnimkou sú pochopiteľne obchody, ktoré sa bez obchodného priestoru či predajne určite nezaobídu.

Ak máte eshop, pracujete ako účtovník, architekt, programátor, fotograf, súkromný učiteľ, prekladateľ, poisťovací agent, finančný sprostredkovateľ alebo online marketér, kanceláriu nevyhnutne nepotrebujete. Práve naopak, brzdí vás.

Oficiálne sídlo či miesto podnikania však musia mať aj živnostníci pracujúci priamo „v teréne“, napríklad taxikári, remeselníci alebo kozmetičky. Väčšina z nich rieši sídlo podnikania priamo u seba doma, čo so sebou prináša spomínané nevýhody.

Virtuálne sídlo ako elegantné a komfortné riešenie
Pre všetky spomínané skupiny firiem a živnostníkov, ale aj pre niektoré špecifické situácie podnikateľov, ktorí trávia veľa času v zahraničí, je najelegantnejším riešením oficiálneho sídla služba zvaná virtuálne sídlo. Že ste o nej ešte nepočuli?

Zjednodušene by sa dalo virtuálne sídlo popísať ako virtuálna kancelária, kde má vaša „eseročka“, živnosť alebo iná právnická či fyzická forma podnikania oficiálne sídlo. Nejde však len o oficiálnu adresu, ktorá figuruje v obchodnom alebo živnostenskom registri, ale aj o miesto na preberanie pošty a samozrejme aj o otázku komfortu.

Takéto virtuálne sídlo zabezpečí nielen splnenie legislatívnych požiadaviek na označenie miesta podnikania pred úradmi, ale aj spoľahlivé preberanie pošty. Zároveň „odfiltruje“ reklamnú korešpondenciu či návštevy úradov mimo vašu domácnosť. Pochopiteľne, ide aj o imidž, získate totiž sídlo na adrese, kde by ste si to nemohli inak dovoliť.

Pozerajte nielen na cenu, ale aj kvalitu a „susedov“
Veľmi dobrým dôvodom, prečo si virtuálne sídlo vybrať, je aj finančná úspora, čo je veľmi aktuálne aj dnes, v čase „koronakrízy“. Cena prenájmu virtuálneho sídla je aj 10 a viac násobne výhodnejšia, ako prenájom zbytočne veľkej kancelárie.

Pri výbere virtuálnej adresy však nepozerajte len na čo najnižšiu cenu, oveľa dôležitejšie je sústrediť sa na kvalitu poskytovaných služieb, stabilitu poskytovania služby aj do budúcnosti a spoľahlivosť poskytovateľa virtuálneho sídla.

Dôležité je aj to, koľko ďalších firiem je na adrese virtuálneho sídla a či sa jedná o dôveryhodné spoločnosti, alebo o problematické firmy, ktoré pútajú pozornosť rôznych úradov či daňových kontrol. Práve takýchto „rizikových susedov“ získate pri tých najlacnejších virtuálnych sídlach, ktoré sú magnetom pre rozličné „schránkové firmy“.

Kombináciu výhodnosti, spoľahlivosti, stability, kvalitného servisu a serióznosti predstavujú overení poskytovatelia s dlhoročnou históriou, ako je napríklad služba sidlo.online. Ak chcete vedieť, čo všetko ponúka, navštívte priamo jej oficiálny web.

Ilustračné foto.
Zdroj: Sidlo.online
Ilustračné foto.