TV Markíza informovala o komunikácii V. Stromčeka s podnikateľom Marianom Kočnerom, ktorý je obvinený z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.

V. Stromček sa stal generálnym manažérom strany vlani. Vo funkcii vystriedal ministra sociálnych vecí Jána Richtera. V. Stromček bol predtým štátnym tajomníkom ministerstva dopravy a tiež splnomocnencom vlády pre prípravu a realizáciu strategických parkov.

O uvoľnenie z funkcie požiadal V. Stromček osobne na poslednom rokovaní predsedníctva strany. Potvrdil to premiér a podpredseda strany Smer-SD Peter Pellegrini počas stredajšieho výjazdového rokovania vlády v Trebišove s tým, že o jeho nástupcovi sa na spomínanom predsedníctve nehovorilo.

„Bolo to jeho slobodné rozhodnutie, išlo akoby o oznámenie z jeho strany. Myslím, že v zmysle našich stanov spadá toto rozhodnutie do kompetencie samotného predsedu strany. Neviem, či k tomu aktu už došlo, ale môžem potvrdiť, že oficiálne takáto vec na predsedníctve zaznela,“ povedal.

Predpokladá, že V. Stromček si s predsedom Smeru-SD Robertom Ficom dohol termín, ku ktorému odíde zo svojej funkcie. Podľa premiéra V. Stromček nepožiadal o uvoľnenie z funkcie na základe nejakej politickej udalosti.

„Z jeho úst som naozaj skôr cítil nejaký ľudský dôvod,“ spresnil P. Pellegrini. Predseda vlády tvrdí, že nevie o komunikácii V. Stromčeka s M. Kočnerom. „Môžem 100-percentne potvrdiť, že na rokovaní predsedníctva o takomto niečom nepadlo ani len slovko,“ uzavrel.

„Už v roku 2015 som oznámil, že po úspešnej realizácii najväčšieho investičného projektu v strednej Európe odídem v roku 2018 z verejného života do súkromnej sféry. Po dohode s vedením strany Smer-SD na jeseň minulého roku som svoj odchod z politiky oddialil na obdobie po skončení sa a vyhodnotení prezidentských volieb,“ vysvetlil V. Stromček.