Viedenská štátna opera v pondelok oznámila, že zmodernizuje svoju baletnú akadémiu a zavedie nový prístup zameraný na deti v reakcii na odhalenia o týraní študentov. Informovala o tom v pondelok agentúra DPA.

Vyšetrovanie v decembri minulého roka odhalilo, že študentov baletu niektorí pedagógovia fyzicky i slovne obťažovali a napríklad aj nabádali na fajčenie, aby zostali štíhlymi. Akadémia na základe novej koncepcie do osnov pridá „osobnostný rozvoj" a prijme rôzne opatrenia s cieľom chrániť fyzické a psychické zdravie svojich študentiek a študentov.

Na snímke dekan Fakulty informatiky a informačných technológií (FIIT) Slovenskej technickej univerzity (STU) Ivan Kotuliak počas tlačovej konferencie k riešeniu situácie na FIIT STU v Bratislave 14. januára 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Rektor STU navrhuje odvolanie kontroverzného dekana FIIT STU Kotuliaka

Mladí tanečníci by podľa novej riaditeľky akadémie Christiany Stefanuovej mali mať umožnené pracovať v bezpečnom, tvorivom a vysoko profesionálnom prostredí s cieľom rozvíjať celý svoj potenciál. Grékyňa C. Stefanuová vedenie akadémie prevezme od 1. augusta, uvádza na svojej webovej stránke rakúsky denník Die Presse.

Súčasní učitelia pôsobiaci na akadémii budú môcť zostať v prípade, že počas nasledujúceho roka úspešne absolvujú proces zhodnotenia svojej činnosti. Akadémia má približne 130 študentov vo veku od 10 do 18 rokov. Približne 80 percent z nich pochádza zo zahraničia.