Vicepremiér Š. Holý poskytol vyjadrenie, v ktorom sa znovu pustil do predstaviteľov samospráv .„Musím úprimne povedať, že ma osobne veľmi mrzí spôsob komunikácie Združenia miest a obcí Slovenska a Únie miest Slovenska, týkajúci sa pracovného návrhu stavebnej legislatívy, a to najmä hrubé osočovanie zo strany predstaviteľov samosprávy na moju adresu. Nedá mi nepovedať, že vysvedčením profesionality a kompetentnosti dlhoročnej práce týchto kritikov v oblasti územného plánovania a stavebného konania v rámci preneseného výkonu štátnej správy, je umiestnenie sa Slovenskej republiky na 146. mieste rebríčka Svetovej banky Doing Business 2020,“ uviedol Holý. 

Na snímke uprostred podpredseda vlády SR Štefan Holý, vpravo premiér SR Igor Matovič a vľavo minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling počas brífingu s novinármi po mimoriadnom 56. zasadnutí vlády SR 4. decemra 2020 v Bratislave. FOTO  TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Holý obviňuje samosprávy, že ako stavebné úrady fatálne zlyhali

„V tomto rebríčku nás predbehli aj krajiny ako Zimbabwe (140), Gabon (141), Etiópia (142), Portoriko (143), Demokratická republika Kongo (144) či Gambia (145). Toto je výsledok práce samosprávy od roku 2003, kedy na ňu prešli kompetencie v oblasti stavebných konaní. Prepad v oblasti výstavby dostupných bytov je len dôsledkom tohto fatálneho zlyhania. Aj preto v dohľadnej dobe predstavíme koncept výstavby štátnych nájomných bytov,“ informoval. 

„Je pre mňa potešením, že sa ostatné subjekty - okrem vysokokvalifikovaných odborníkov v tíme úradu vlády - aktívne zúčastňujú profesionálnej diskusie k pracovnej verzii návrhu stavebnej legislatívy... Nepochopiteľné správanie sa samosprávy v tejto oblasti, žiaľ, nenasvedčuje snahe o konštruktívny dialóg, ku ktorému som ich pozval, ale o hysterickej panike spôsobenej obavou o vlastnú mocenskú pozíciu. Kým náš návrh má na pamäti pomoc občanom a zlepšenie podnikateľského prostredia, zástupcovia samosprávy sa trasú o vlastnú pečiatku,“ dodal vicepremiér.