Na vianočné sviatky sa vracajú Slováci zo zahraničia domov za blízkymi, alebo naopak, odlietajú za nimi do zahraničia. Vo vianočnom a novoročnom období, od 17. decembra do 10. januára 2021, tak leteckí dopravcovia pridali viaceré prílety na Letisko M. R. Štefánika. Informovala o tom hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Z dôvodu epidemickej situácie vo svete a obmedzeniam spojeným s cestovaním dopravcovia podľa Ševčíkovej zredukovali počas zimného letového poriadku počet letov aj destinácií, dočasne pozastavili prevádzku niektorých leteckých liniek, či posunuli spustenia letov na obdobie letného letového poriadku 2021.

letisko, LZIB, bratislava
Neprehliadnite

Bratislavské letisko je v enormnej strate, jeho prenájom musí počkať do roku 2023

V období od polovice novembra do polovice decembra mohli cestujúci využiť z alebo do Bratislavy len pravidelnú linku dopravcu Ryanair z alebo do Londýna-Stanstedu. Od 17. decembra do 10. januára však dopravca okrem letov z Londýna zabezpečí aj prílety z Manchesteru a Dublinu. Wizz Air zároveň plánuje od 18., respektíve 19. decembra realizovať sériu viacerých rotácií letov z alebo do Londýna-Lutonu, Kyjeva aj Ľvova, ktoré boli doposiaľ pozastavené.

Po viac ako deviatich mesiacoch môžu tiež cestujúci opäť využiť pravidelné lety leteckej spoločnosti Air Cairo do Hurghady v Egypte, ktoré sú plánované od 18. decembra 2020 do 26. marca 2021 s frekvenciou raz týždenne, každý piatok. Hovorkyňa súčasne priblížila, že cestovné kancelárie majú naplánované pre dovolenkárov v tomto období lety z Bratislavy na exotické Maldivy, do Turecka, emirátu Ras al Khaimah, na Turks a Caicos aj do Egypta.