Delta Air Lines sa stala dosiaľ poslednou spoločnosťou, ktorá pristúpila k zmene pravidiel o preprave. Zverejnila oficiálne oznámenie, ktoré pasažierom zakazuje nie len prenos loveckých trofejí z levov, ale aj z nosorožcov, leopardov, slonov a byvolov. Tieto zvieratá lovci nazývajú aj „veľká päťka“. Rovnako postupovali aj American Airlines a United Airlines. 

Táto reakcia spoločnosti na udalosť v Zimbabwe prišla krátko po tom ako skupina aerolínií, vrátane spoločností Air France, KLM, Iberia, IAG Cargo, Singapore Airlines a Qantas minulý týždeň naznačili, že taktiež stúpnu lovcom na prsty a pozastavia vývoz týchto „suvenírov“.

Na tento zákaz pristúpili South African Airways už v apríli. Neskôr sa k nim pripojili aj Emirates, Lufthansa a British Airways. Tieto letecké spoločnosti zakazujú prenášať veľké poľovnícke trofeje, vrátane slonov, nosorožcov, levov a tigrov ako náklad.

Zákazy podľa troch hlavných amerických leteckých dopravcov boli vyhlásené uprostred medzinárodného pobúrenia nad smrťou Cecila, jedného z afrických najznámejších levov, ktorý bol zabitý v Zimbabwe americkým lovcom Walterom Palmerom, zubárom z Minnesoty. Ten sa bránil aj tým, že „netušil, že lev bol známy a miestne obľúbený“.