Robotika firmám pomáha urýchliť inak neefektívne úlohy a znížiť pracovné náklady naprieč týmto inflačným prostredím. Objednávky robotických strojov pre automobilové, poľnohospodárske, stavebné, elektronické, potravinárske a skladové spoločnosti prudko vzrástli, píše ZeroHedge.

Na robotoch sa ušetrí

Jose Figueroa, ktorý spravuje spoločnosť Polar Manufacturing vyrábajúcu pánty a zámky na juhu Chicaga, povedal, že za používanie robota platí 8 dolárov na hodinu, kdežto ľuďom by musel za hodinu práce zaplatiť minimálnu mzdu, t. j. 15 dolárov. Dodal, že robot umožnil pracovníkom koncentrovať sa na iné úlohy a zvýšil výstup.

Za posledné dva roky spôsobila pandémia vírusu nedostatok pracovníkov a celý rad inflačných tlakov od miezd cez prepravu po náklady na energiu. To viedlo k stláčaniu cenového rozpätia a k tomu, že spoločnosti sa stali buď efektívnejšími alebo posunuli dodatočné náklady na spotrebiteľov.

Robotika ako služba poháňa novú vlnu cenovo dostupnej automatizácie. To len urýchli vlnu automatizácie, ktorá bude mať koncom tohto desaťročia za následok prepúšťanie pracovníkov.

Ďalšie dôležité správy

Informatik
Neprehliadnite

Mzdy na Slovensku sú vyššie, ich reálny rast ale pribrzďuje inflácia