Asi 20 percent potravín, ktoré sa vyrobia v Európskej únii sa zničí alebo premrhá. Vo štvrtok to uviedla Európska komisia (EK) pri príležitosti Medzinárodného dňa povedomia o potravinových stratách a plytvaní potravinami. Informuje o tom spravodajca TASR.

„Stretávame sa s negatívnymi dopadmi klimatických zmien, zhoršovania životného prostredia, ekonomických otrasov a násilných konfliktov. To ohrozuje potravinovú bezpečnosť pre milióny ľudí na celom svete," píše sa v správe pre médiá.

Podľa eurokomisárky je neprijateľné, že 20 percent potravín vyrobených v EÚ vyjde navnivoč alebo sa premrhá. Únia preto musí podniknúť odvážnejšie kroky proti ich plytvaniu.

„Zatiaľ čo dostupnosť potravín nie je v súčasnosti v EÚ problém, ich cenová dostupnosť je čoraz väčším problémom mnohých domácností. V súčasnosti si viac ako 36 miliónov ľudí v EÚ nemôže dovoliť každý druhý deň zdravé jedlo. Ak máme dosiahnuť udržateľný potravinový systém a zvýšiť potravinovú bezpečnosť, musíme čo najlepšie využiť naše potraviny a zdroje, ktoré sú potrebné na ich výrobu," vysvetlila Kyriakidisová.

Spresnila, že stratégia eurokomisie „Z farmy na stôl" dáva jasný smer ako odstrániť straty a zbytočný odpad z potravinového systému. EK tiež pripravuje vôbec prvú legislatívu pre záväzné ciele znižovania potravinového odpadu. Cieľom je obmedziť potravinový odpad do roku 2030 na polovicu.

Ďalšie dôležité správy

Europska unia
Neprehliadnite

Slovensko nedodržuje pravidlá EÚ v oblasti znečisťovania ovzdušia a ochrany vody