Veľmi drahé listy 

Sociálna poisťovňa dostala pokutu 50-tisíc eur za porušenie pravidiel ochrany osobných údajov. Ide o rekordnú pokutu, ktorá doteraz na Slovensku padla. Štátny úrad pod vedením Ľubomíra Vážneho (Smer-SD) pochybil v korešpondencii so zahraničím – používal poštové zásielky druhej triedy a jedna z nich sa stratila. Sociálna poisťovňa porušenie predpisov odmieta a verdikt napadla na súde.

Tragédia pri Nitre

Nehoda autobusu a nákladného auta na ceste z Nitry do Zlatých Moraviec si vyžiadala viacero mŕtvych a desiatky zranených. Na mieste zasahovalo takmer 30 hasičov z okolia, privolaná bola aj helikoptéra.

Vyhliadková veža a zipline dráha nad Dunajom

Pri bratislavskom Starom moste plánujú postaviť vyhliadkovú vežu a vyhliadkovú lávku, ktorá má poskytnúť promenádu a posedenie nad korunami stromov. Vzniknúť má aj zipline dráha, ktorá má spojiť ponad rieku Dunaj 45-metrovú vyhliadkovú vežu na petržalskom brehu s 12-metrovou vežou na ružinovskom brehu, v blízkosti nákupného centra Eurovea.

Zásah v Mochovciach

Špecializovaný tím Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v stredu zasahoval v jadrovej elektrárni Mochovce. V rámci policajnej akcie s krycím názvom Manažér zadržali dve osoby – manažéra akciovej spoločnosti a konateľa jedného z dodávateľov prác a služieb v rámci dostavby 3. a 4. bloku elektrárne. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Účet za voľby

Budúcoročné voľby do Národnej rady SR budú stáť 12 626 775 eur. Z rozpočtu ministerstva vnútra na ne pôjde 10 647 075 eur, z rozpočtu Štatistického úradu (ŠÚ) SR 1 979 700 eur. Počíta s tým Harmonogram organizačno-technického zabezpečenia volieb do Národnej rady SR, ktorý v stredu schválila vláda. Voľby budú v sobotu 29. februára 2020.

Továreň Tesly v Nemecku

Americký výrobca elektromobilov Tesla vybuduje v Berlíne svoj prvý závod v Európe, ako aj a výskumné a vývojové centrum. Oznámil to šéf spoločnosti Elon Musk. Dodal, že o Spojenom kráľovstve vo svojich plánoch neuvažuje. Dôvodom je brexit a s ním spojená neistota. E. Musk novinku oznámil v utorok pri preberaní ceny Golden Steering Wheel (Zlatý volant) od bulvárnych novín Bild v Nemecku.