ALD autolízingová divízia francúzskej banky Société Générale kupuje za 4,9 miliardy eur konkurenčnú  firmu LeasePlan. Banka tak zvýšila svoju stávku na tento druh podnikania v čase, keď v očakávaní postupného prechodu na elektrický pohon čoraz viac jednotlivcov aj firiem volí skôr zapožičanie vozidla ako jeho kúpu, napísal denník Financal Times.

Bude to najväčšia autopožičovňa v Európe

Obchodná dohoda medzi oboma spoločnosťami umožní majiteľom LeasePlanu, ktorým je investičný fond TDR, ponechať si takmer 31-percentný podiel v spoločnosti. Spojením oboch firiem zároveň vznikne najväčšia autopožičovňa v Európe.

Ani konkurencia nezaháľa

Banka Société Générale na margo obchodu uviedla, že požičiavanie áut by sa malo stať „tretím pilierom" jej podnikateľských aktivít spolu s oveľa tradičnejšími oblasťami podnikania, ktorými sú retailové a investičné bankovníctvo.

Do požičiavania sa púšťa aj konkurencia, keď banka Crédit Agricole nedávno spustila spoločný projekt s nadnárodnou skupinou Stellantis majiteľom automobiliek Fiat Chrysler a PSA Peugeot Citroën.

Ďalšie dôležité správy

WA 27  Frankfurt - Na snímke je Európska centrálna banka (ECB) v nemeckom meste Franfurkt nad Mohanom 2. novembra 2018.  Európske finančné inštitúty sú vo všeobecnosti lepšie pripravené na potenciálnu hospodársku a finančnú krízu ako pred niekoľkými rokmi. Všetky veľké európske banky prešli záťažovými testami. FOTO TASR/AP 


The European Central Bank by the river Main in Frankfurt, Germany, Friday, Nov. 2, 2018. (AP Photo/Michael Probst)
Neprehliadnite

Ziskovosť bankového sektora v EÚ je nad úrovňou spred pandémie