Veľká časť slovenskej verejnosti dala podľa premiéra Eduarda Hegera v sobotňajších krajských voľbách hlas demokratom a nenechala sa oklamať klamstvami opozície. Premiér to vyhlásil v Žiline v reakcii na predbežné výsledky volieb predsedov samosprávnych krajov.

Demokrati dostali hlas a podporu vo voľbách

Eduard Heger zdôraznil, že ide o vysvedčenie pre populistov, ktorí klamú, chcú si zabezpečiť svoju beztrestnosť a vrátiť sa agresívne k moci. „To, že demokrati dostali hlas a podporu vo voľbách, ukazuje, že demokraciu na Slovensku chceme mať a udržať si ju,“ uviedol.

To, že voľby boli prvýkrát spojené, podľa premiéra výrazne pomohlo účasti v krajských voľbách. „Prinieslo to však aj veľa dobrého ponaučenia do ďalších volieb,“ povedal.

Vyjadrenie ministra financií

Minister financií Igor Matovič zdôraznil, že hnutie OĽaNO má po týchto voľbách štvrtinu zo všetkých krajských predsedov. „Dnes sú to dva roky a osem mesiacov od parlamentných volieb a tie výsledky zďaleka nie sú také, ako mnohí strašili. Populisti a mafiáni z opozície si mysleli, že toto bude ich krok k návratu k moci. Demokratický volič však prišiel voliť a pomohol demokratickým kandidátom,“ zhodnotil.

Ďalšie dôležité správy

Spojené komunálne a župné voľby 2022.
Neprehliadnite

Samosprávne voľby 2022: Toto sa dialo počas prvých spojených regionálnych volieb na Slovensku