TREND o tom informovala hovorkyňa nemocnice Ivana Stašková. V stanovisku vedenia nemocnice uviedla, že tak urobili na základe prvých poznatkov interného vyšetrovania.

To spustili krátko na to, ako týždenník TREND oslovil UNLP s otázkami, na základe čoho u nich operujú zahraničné klientky dohadzované agentúrou New Look Holiday. Nemocnica s nimi totiž nemá uzatvorenú žiadnu zmluvu a za zákroky platia klientky násobne vyššie sumy, ako sú uvedené v oficiálnom cenníku kliniky.

Podľa hovorkyne nemocnice kontrola v tejto chvíli ešte nie je ukončená. O miesta tak môžu prísť aj lekári, ktorí sa na tomto podnikaní agentúry podieľali. Nemocnica začala pracovnoprávny postup voči kolektívu kliniky a iným pravdepodobne zainteresovaným zamestnancom. „Každý z nich bude predvolaný na individuálny rozhovor, aby sa k danej veci vyjadril,“ uviedla I. Stašková.

Vedenie košickej nemocnice po odhaleniach TRENDU odvolalo primára

Róbert Sabovčík Zdroj: KORZÁR

V štátnej košickej nemocnici tiež do odvolania pozastavili plánované plastické operácie samoplatcov. UNLP zároveň podáva trestné oznámenie. Vedenie nemocnice opätovne zdôraznilo, že nemali vedomosť o spolupráci agentúry s klinikou a podľa výsledkov kontroly sú pripravení podniknúť právne kroky voči agentúre New Look Holiday.

New look Holiday je registrovaná na Britských Panenských ostrovoch, teda v daňovom raji. Na Slovensku sídli podľa webu agentúry v Bardejove. Firmu na Britských Panenských ostrovoch zastupuje Genevieve Mangan.