Pôvodne mal Najvyšší súd rozhodovať o obvinenej M. Repákovej, podnikateľovi Ladislavovi Mojžišovi a sudkyni Okresného súdu Bratislava V Zuzane Maruniakovej na svojom verejnom zasadnutí, ale s vylúčením verejnosti vo štvrtok. Najvyšší súd tak bude napokon rozhodovať popoludní len o sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry voči dvojici - Z. Maruniakovej a L. Mojžišovi. V prípade M. Repákovej zoberie len na vedomie späťvzatie sťažnosti.

O ďalšej pätici obvinených, ktorých súd zobral do väzby, bude Najvyšší súd rozhodovať v piatok. „Neverejné zasadnutie vo veci obvinenej Moniky Jankovskej vo vzťahu k obvineným, ktorí boli vzatí do väzby, sa vykoná 20. marca,“ informovala v stredu hovorkyňa Najvyššieho súdu Alexandra Važanová.

V súvislosti s konaním voči bývalej štátnej tajomníčke ministerstva spravodlivosti M. Jankovskej bola sudkyňa Najvyššieho súdu Ivetta Macejková na základe ňou oznámenej zaujatosti vylúčená z vykonávania úkonov vo veci obvinenej M. Jankovskej a spol. V tejto veci bude senát Najvyššieho súdu rozhodovať napokon v zložení Martin Bargel, Pavol Farkaš a Martina Zeleňaková.

Päť z ôsmich osôb, obvinených z trestných činov korupcie, zasahovania do nezávislosti súdu a marenia spravodlivosti, poslali do väzby. Sú medzi nimi aj štyria bratislavskí sudcovia - bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti M. Jankovská, Denisa Cviková, Eugen Palášthy a Richard Molnár. Do väzby odviedli M. Jankovskú z dôvodu, aby nemohla na slobode ovplyvňovať svedkov. Dôvody preventívnej väzby, ktorú prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry takisto požadoval, neuznali. Podal sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd. Rovnako ju podala aj M. Jankovská a ďalší obvinení.

Sudcovia E. Palášthy a R. Molnár sú väzobne stíhaní preto, aby neovplyvňovali svedkov na slobode a nemohli pokračovať v trestnej činnosti. Obaja podali sťažnosť voči uzneseniu. U D. Cvikovej uznal sudca dôvody kolúznej väzby, ale už nie dôvody preventívnej väzby, ktorú prokurátor navrhoval. Do väzby išiel aj advokát Miroslav Mojto.