Strana Progresívne Slovensko v piatok na bratislavskom Námestí slobody zorganizovala akciu na podporu očkovania. Udalosť zverejnila na Facebooku. Vstup umožnili zaočkovaným, PCR otestovaným a ľuďom, ktorí mali nasadené rúško.

Predsedníčka PS Irena Bihariová na zhromaždení poukázala, že čím viac ľudí bude zaočkovaných, tým viac sa zvyšuje pravdepodobnosť odolnosti celej spoločnosti a tých, ktorí sa nemôžu dať zaočkovať.

Na začiatku sa na zhromaždenie pokúšali dostať aktivisti, ktorí sú proti očkovaniu. Vstup však organizátori povolili len zaočkovaným či otestovaným ľuďom. Bihariová sa ohradila voči tvrdeniam, že tvoria „kontratábor“ antivaxerom.

Zhruba po hodine sa míting skončil. Podľa informácií Denníka N sa na akcii zaočkovalo niečo vyše dvadsať ľudí a ďalší čakali v rade na očkovaciu látku od firmy Johnson & Johnson aj potom. Mobilnú očkovaciu jednotku mal dodať Bratislavský kraj. Progresívci odhadli, že na akcio sa zúčastnilo vyše 300 ľudí.

Z akcie policajti predviedli 70-ročného muža, ktorý nerešpektoval výzvu usporiadateľa a hlučným správaním narúšal zhromaždenie. „Z rovnakého dôvodu bol z námestia predvedený ešte jeden muž,“ informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Protest pred parlamentom proti vládnym opatreniam.
Neprehliadnite

Protest pri Prezidentskom paláci pokračoval, polícia nezasiahla a reagovala aj Čaputová