Vatikán v sobotu oznámil, že očkovanie vakcínami proti ochoreniu COVID-19 sa začne "v najbližších dňoch" a dávku budú od polovice januára dostávať najprv zdravotníci a seniori. Informácie priniesla tlačová agentúra AFP. V krátkom tlačovom vyhlásení Vatikánu nebola zmienka o pápežovi Františkovi a ani o tom, kedy dostane vakcínu.

Predpokladáme, že vakcíny prídu do Vatikánu v druhom januárovom týždni, v dostatočnom množstve, aby pokryli potreby Svätej stolice a Vatikánskeho mestského štátu," uvádzalo sa v tlačovom oznámení.

KK51 Amsterdam - Na snímke nakupujúci kráčajú 14. decembra 2020 v Amsterdame. Holandsko čaká cez vianočné sviatky dosiaľ najprísnejší lockdown. Počas nasledujúcich piatich týždňov budú v krajine zatvorené školy aj obchody ponúkajúce iné než základné tovary. FOTO TASR/AP
Shoppers walk down Kalverstraat in Amsterdam, Netherlands, Monday, Dec. 14, 2020. Dutch Prime Minister Mark Rutte is expected to impose a tough lockdown Monday night in a speech to the nation as coronavirus infection rates in the
Neprehliadnite

Holandská vláda avizovala skorší začiatok očkovania, v pozadí je kritika vládnej politiky

Vatikán kúpil mrazničku na nízke teploty, kde sa budú vakcíny skladovať, a očkovanie sa začne v druhej polovici januára, zdôraznil Vatikán.

Prioritu budú mať „zdravotníci, personál, ktorý má na starosti bezpečnosť verejnosti, seniori a pracovníci najčastejšie prichádzajúci do styku s verejnosťou".