Minister obrany Jaroslav Naď následne dodal, že je zo situácie znepokojený, nakoľko sa odohráva relatívne blízko našich hraníc.

„Ja som to už viackrát povedal, že existujú rôzne spravodajské informácie o tom, že Putin urobí všetko preto, aby denacifikoval aj železnice a letiská v blízkosti našich hraníc. Preukazuje to obludnosť celej tejto vojny, ktorú spustil,“ povedal Naď. Zrealizovať zámer, ktorým bolo zlikvidovať železnicu, sa Rusom nie úplne podaril, tvrdí ďalej minister obrany.

„Veľmi vystríham Ruskú federáciu pred tým, aby prekročila rubikon a prekročila hranicu so Slovenskou republikou. Tak ako viete, bude to automaticky znamenať spustenie článku 5 Washingtonskej zmluvy. Myslím si, že tým je povedané všetko," uviedol.

„Ja si myslím, že toto je iba potvrdením reality, ktorou je, že Ruská federácia šialenou agresiou zabíja ľudí na celej Ukrajine a je im úplne jedno, či je to oblasť, ktorá má väčšinou ruskú národnosť alebo to je absolútny západ na Zakarpatí, kde žijú aj ľudia, ktorí majú slovenskú národnosť,“ povedal pred rokovaním vlády Jaroslav Naď.

Zároveň dodal, že pre Putina nemá ľudský život nijakú hodnotu. „Jedinú hodnotu má pre neho jeho zámer a to – aby zabral celé územie Ukrajiny a vytvoril si svoju sféru Sovietskeho zväzu po ktorej tak zásadne túži,“ uzavrel a vyzval ľudí, aby sa vyhýbali ceste na Ukrajinu.

Ďalšie dôležité správy

Ruská raketa vyniesla na obežnú dráhu 38 družíc vrátane slovenskej.
Neprehliadnite

Ruská raketa prvýkrát od začiatku invázie zasiahla oblasť neďaleko slovenských hraníc