Teraz, po jeho odsúdení talianskym súdom za pašovanie drog z Južnej Ameriky do Európy na skoro deväť a pol roka, majú na to poslednú možnosť.

Volanie po slovenských dozvukoch

Čo všetko, s kým všetkým a ako vlastne robil A. Vadala na Slovensku treba prelustrovať čo najpodrobnejšie. Jeho tunajšej činnosti sa naozaj musia venovať špecialisti a ešte aj úplne nezávislí špecialisti, ktorých nikto nebude brzdiť pri lustrovaní akéhokoľvek mena.

Lebo veď faktom je, že A. Vadala bol v Taliansku odsúdený aj na základe svedectiev od nasadeného policajného agenta, ktorému sa Talian chválil, že drogy pašuje cez Slovensko v ovocí či mäse aj za pomoci slovenských colníkov.

A. Vadala tiež v odpočúvaných telefonátoch hovoril, že investoval milión eur do toho, aby podplatil ľudí v slovenskej polícii či v tajnej službe. Taliansky denník La Republica dokonca tvrdí, že na základe jedného jeho zdroja z tamojšej prokuratúry si A. Vadala v roku 2012 telefonoval aj s bývalým premiérom Robertom Ficom.

Po Vadalovom odsúdení treba prelustrovať aj s kým, čo a ako robil na Slovensku

Zdroj: TASR

To, že doteraz R. Fico, Finančná správa, pod ktorú patria colníci, či aj bývalý šéf tajnej služby SIS z rokov odpočúvania Taliana Ján Valko

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa