Na bratislavské letisko dorazili sanitky, ktoré previezli zranených do nemocníc. Ľahko zranení podstúpia v nemocniciach kontrolné vyšetrenia a budú prepustení.

„Najhoršie zranení sú traja Slováci a dvaja Česi," uviedol na letisku minister vnútra Robert Kaliňák s tým, že táto pätica bude hospitalizovaná v nemocnici ministerstva vnútra. Čech s dcérou budú v nemocnici nejaký čas na pozorovanie.

Podľa R. Kaliňáka v Srbsku zostali dve Slovenky, z ktorých jedna je veľmi ťažko zranená. Jej stav je síce stabilizovaný, ale zatiaľ nie je schopná transportu. Druhá Slovenka je zranená stredne ťažko.

Pri nehode autobusu s klientmi cestovnej kancelárie Aeolus, ktorá pôsobí na českom i slovenskom trhu, zahynulo v Srbsku päť ľudí - dve Češky a traja Slováci. Podľa ministra vnútra R. Kaliňáka ide v prípade českých obetí o tridsaťštyriročnú ženu a jej šesťdesiatsedemročnú matku z Košíc a šesťdesiatdvaročného muža.

Nehoda sa stala po 03:30 stredoeurópskeho času na úseku diaľnice Niš-Belehrad pri obci Bobovište. Autobus s 29 cestujúcimi a dvoma vodičmi zišiel z vozovky medzi mestom Aleksinac a obcou Ražanj. V autobuse bolo celkovo 12 slovenských turistov, z ktorých všetci preživší prileteli na palube vládneho špeciálu.