Páchateľ, ktorý kričal „Alláhu akbar“ (Boh je najväčší), začal v centre Liege strieľať predpoludním okolo 10:30. Pri kaviarni Café des Augustins zastrelil dvoch policajtov a spolujazdca okoloidúceho auta a dal sa na útek.

Následne v priestoroch neďalekej školy vzal za rukojemníčku jednu ženu, uviedla agentúra Belga. Rukojemnícku drámu ukončili špeciálne policajné jednotky, ktoré muža zastrelili. Študenti školy neutrpeli zranenia a sú v bezpečí.

Motív konania páchateľa doposiaľ nie je známy. Prípad začala vyšetrovať belgická protiteroristická prokuratúra ako teroristický čin.

V Liege sa strieľalo aj v roku 2011, keď páchateľ zabil štyroch ľudí a zranil vyše 100 a následne spáchal samovraždu. Belgicko je v stave vysokej pohotovosti, odkedy sa bruselská bunka teroristickej organizácie Islamský štát (IS) zapojila do útokov v Paríži v roku 2015, keď zahynulo 130 ľudí, respektíve rok neskôr v Bruseli, keď zomrelo 32 ľudí.

Stupeň ohrozenia pred terorizmom bol v krajine znížený na druhý, podľa ktorého je útok „málo pravdepodobný“. Najvyšší stupeň ohrozenia pred terorizmom v Belgicku je štvrtý, píše DPA.