Polícia ešte v júli začala trestné stíhanie pre marenie úlohy verejným činiteľom a porušovanie dozornej služby. „V prípade stále prebieha vyšetrovanie, obvinený zatiaľ nebol nikto,“ potvrdila trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Dvadsaťštyriročný Ľ. Behan utiekol 2. júna počas prác na oprave strelnice v tesnom susedstve väznice Napriek rozsiahlemu policajnému pátraniu a preverovaniu operatívnych informácií je stále na úteku.

V Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Leopoldove si odpykával trest za lúpež s nožom v trvaní osem rokov a osem mesiacov. Už predtým bol dvakrát súdne trestaný, prvýkrát ešte ako mladistvý. 

Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská krátko po úteku väzňa označila túto udalosť za zlyhanie jednotlivcov, nešlo podľa jej vyjadrenia o systémovú chybu. Väzenskí dozorcovia, ktorí mali Ľ. Behana strážiť počas prác mimo prísne stráženej väznice, podľa generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže Milana Ivana neboli na svojich miestach a neplnili si svoje povinnosti.

Aktualizované 8. októbra 2016 o 11:15

Polícia v sobotu o 3:35 aj na základe operatívnych informácií Zboru väzenskej a justičnej stráže zadržala odsúdeného väzňa Ľ. Behana, ktorý 2. júna utiekol z pracoviska mimo väznice. Následne ho o 5:45 umiestnili do ústavu v Leopoldove. Po dôkladnej osobnej prehliadke ho dali do oddielu s bezpečnostným režimom, zároveň voči nemu ústav prijal primerané bezpečnostné opatrenia. Informoval o tom hovorca ministerstva spravodlivosti Peter Bubla.