Žiadny dobrý začiatok, ale len pokračovanie koaličného trápenia v priamom prenose. Servíruje nám ho Smer, SNS a Most-Híd pri hlasovaní o sudcoch Ústavného súdu.

Dohoda – nedohoda

Najskôr trojka tvrdila, že sa dohodli na ôsmich kandidátoch. A potom sa ukázalo, že dvaja kandidáti neprešli a štyria uspeli len o pár hlasov, pričom ak by za nich nezahlasovala opozícia, je isté, že by ani oni neprešli. Takže, aká dohoda koalície?

Šéf Spolu Miroslav Beblavý potvrdil, že jeho strana podporila vo voľbe troch kandidátov. Ide o súdneho exekútora Petra Molnára, advokáta a pedagóga Rastislava Kaššáka a predsedu Okresného súdu v Galante Ľuboša Szigetiho. Tí získali 77, respektíve 76 hlasov. Dvaja kandidáti, advokáti Miloš Maďar a Pavol Malich pri voľbe v stredu ešte neprešli. Ani v ich prípade koaličná dohoda neplatila.

Viacerí opoziční poslanci podporili aj predsedníčku Najvyššieho súdu Danielu Švecovú. Dostala 76 hlasov. Takže ani ona nepatrila medzi tých kandidátov, ktorých koalícia jednohlasne svojimi 76 hlasmi podporila.

Koaličné dohody na kandidátoch na ústavných sudcov v stredu nefungovali.

Keď pri prvej voľbe vhadzovali poslanci za Smer neoznačené hlasovacie lístky, vtedy vedeli,

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa