Hongkonské úrady v sobotu obhajovali sporný zákon o národnej bezpečnosti po tom, ako americká vláda upozornila, že tento zákon predstavuje riziko pre ľudí a podniky. Informovala o tom agentúra DPA.

Hongkonské ministerstvo spravodlivosti uviedlo, že Pekingom zavedený zákon o národnej bezpečnosti „je v súlade s medzinárodnými postupmi".

JB 20 Soul - Demonštranti protestujú proti zatknutiu hongkongského mediálneho magnáta Jimmyho Laia v Hongkongu počas protestného zhromaždenia pred čínskym veľvyslanectvom v Soule 11. augusta 2020. Hongkončania v utorok hromadne kupovali prodemokratický denník Apple Daily, aby preukázali podporu jeho majiteľovi Jimmymu Laiovi, ktorého v pondelok zatkla polícia na základe nového čínskeho zákona o národnej bezpečnosti. Zásahy proti prodemokratickým aktivistom v Hongkongu sa od zavedenia zákona o ná
Neprehliadnite

Hongkongská polícia zadržala 47 akvitistov obvinených z rozvratnej činnosti

Americká vláda v piatok americké spoločnosti varovala, že obchodné aktivity v Hongkongu predstavujú riziko. Washington takisto zaviedol sankcie voči siedmim predstaviteľom čínskych úradov.

Hongkonské ministerstvo spravodlivosti označilo za „desivú" skutočnosť, že niektoré západné krajiny útočia na zákon o národnej bezpečnosti so zámerným úsilím mylne informovať medzinárodné spoločenstvo. Vyjadrenia a kroky USA v sobotu kritizovala aj správkyňa Hongkongu Carrie Lamová, píše DPA.

Čína v júni 2020 v reakcii na masové protesty v Hongkongu prijala zákon o národnej bezpečnosti. Ten na území Hongkongu kriminalizuje aktivity považované za protištátnu činnosť, separatizmus, terorizmus či spriahnutie sa so zahraničnými silami.