Americký minister obrany Lloyd Austin sa približne hodinu telefonicky rozprával s ruským ministrom obrany Sergejom Šojguom. O hovor požiadali a iniciovali ho Američania, ktorí sa už týždne snažili nadviazať komunikáciu, píše Sky News.

Podľa predstaviteľa amerického ministerstva obrany mali obaja ministri príležitosť diskutovať o ruskej invázii na Ukrajinu a osobne si vymeniť názory. Minister Austin povedal Šojguovi, že má záujem udržať komunikáciu otvorenú.

„Minister Austin vyzval na okamžité prímerie na Ukrajine a zdôraznil význam zachovania komunikácie,“ povedal predstaviteľ americkej obrany.

Prerušenie vojenských komunikačných kanálov medzi Ruskom a Spojenými štátmi spôsobovalo obrovské znepokojenie v čase, keď je pravdepodobnosť zlého odhadu, zlého úsudku a nedorozumení taká vysoká.

Ďalšie dôležité správy

JB 6 Tsiolkovskyj - Ruský prezident Vladimir Putin hovorí so zamestnancami vesmírnej agentúry Roscosmos počas jeho návštevy kozmodrómu Vostočnyj, nachádzajúceho sa v Amurskej oblasti na ruskom Ďalekom východe pri hraniciach s Čínou, v regióne Tsiolkovskyj 12. apríla 2022. Ide o prvú Putinovu cestu mimo Moskvy od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu. Rusko si dnes pripomína 61. výročie Gagarinovej pionierskej misie do vesmíru 12. apríla 1961. Preto sa tento deň v Rusku oslavuje aj ako Deň kozmonau
Neprehliadnite

Putin: Rusko je odolné, sankcie viac škodia Západu