J. Kerry ďalej oznámil, že v súlade s týmto plánom nové celoštátne prímerie v Sýrii vstúpi do platnosti v pondelok 12. septembra so západom slnka. Táto dohoda, pokiaľ sa ju podarí implementovať, môže byť „bodom zvratu“ v sýrskom konflikte, dodal.

Stanovený mierový plán bude podľa amerického top diplomata od oboch strán konfliktu požadovať, aby si „splnili svoje záväzky“. Dosiahnutie spoločnej dohody o skončení bojov v Sýrii vzápätí potvrdil aj šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov. Dohovor môže podľa neho posilniť boj proti terorizmu a rozšíriť dodávky humanitárnej pomoci sýrskym civilistov. Bodom plynúcim z tejto dohody plánuje sýrsky prezident Bašár Asad vyhovieť, uistil.

Dohoda tiež stanovuje, že sýrska vláda nebude podnikať letecké bojové akcie v povstalcami kontrolovaných oblastiach, čo umožní prísun humanitárnej pomoci pre ľudí v núdzi, oznámil šéf ruskej diplomacie. Spojené štáty a Rusko si vytýčili konkrétne územia, na ktorých spustia spoločné ťaženie proti členom extrémistickej skupiny Islamský štát, dodal S. Lavrov.