Spojené štáty prekročili v pondelok hranicu 500 000 úmrtí na ochorenie COVID-19 spôsobované koronavírusom. Tento počet sa rovná celkovému počtu Američanov, ktorí zahynuli v druhej svetovej vojne a vo vojnách v Kórei a Vietname. Informovala o tom americká Univerzita Johnsa Hopkinsa, ktorú citovali tlačové agentúry AP a AFP.

JB 41 Washington - Americký prezident Joe Biden  rozpráva o právach príslušníkov LGBTQ komunity v  Bielom dome vo Washingtone 5. februára 2021. Biden vydal prezidentské memorandum, ktoré má zabezpečiť zvýšenú ochranu práv príslušníkov LGBTQ komunity na celom svete. Informovala o tom v piatok agentúra Reuters. Memorandum, ktoré Biden predstavil vo štvrtok na pôde rezortu diplomacie, vychádza zo od smernice z roku 2011 prijatej za vlády exprezidenta Baracka Obamu, v ktorej Biden zastával funkciu v
Neprehliadnite

Biden venuje štyri miliardy dolárov na iniciatívu COVAX

Prezident Spojených štátov Joe Biden v pondelok nariadil spustiť na pol žrde vlajky na všetkých budovách federálnej vlády. Uctil si tak pamiatku obetí koronavírusu v USA, informovala agentúra AFP. Podľa hovorkyne Bieleho domu Jen Psakiovej zostanú vlajky na federálnych budovách spustené päť dní. 

Biden a viceprezidentka Kamala Harrisová si v pondelok večer washingtonského času spoločne pripomenú pamiatku obetí pri Bielom dome, kde budú na počesť zosnulých držať minútu ticha a zapaľovať sviece. Prezident prednesie aj krátky príhovor. Pol milióna úmrtí spojených s ochorením COVID-19 je v absolútnych číslach zďaleka najvyšší počet obetí koronavírusu zo všetkých krajín sveta.