Bývalý šéf bezpečnosti spoločnosti Twitter Peiter Zatko uviedol, že táto sociálna sieť má slabú ochranu v oblasti kybernetickej bezpečnosti a vystavuje súkromie svojich používateľov nebezpečenstvu. TASR správu prevzala z agentúry AP.

Zavádzanie verejnosti

Vyjadrenie zaznelo počas utorkového vypočúvania Peitera Zatka v justičnom výbore Senátu amerického Kongresu.

„Som tu, pretože vedenie Twitteru zavádza verejnosť, zákonodarcov, regulačné úrady a dokonca aj vlastnú správnu radu," povedal americkým senátorom Zatko, ktorý je renomovaným expertom na kybernetickú bezpečnosť.

Vedenie spoločnosti Twitter podľa neho nemá informácie o umiestnení a pôvode ňou spravovaných dát a nedokáže ich preto chrániť pred nežiaducimi aktivitami „tínedžerov, zlodejov a špiónov".

Ignorovanie expertov

Vedenie Twitteru podľa jeho slov nebralo do úvahy ani rady svojich vlastných expertov, čiastočne aj pre to, že uprednostňovalo zisk pred bezpečnosťou.

Zatko bol šéfom bezpečnosti Twitteru od roku 2020 do januára tohto roka, keď ho prepustili. V júli podnikol právne kroky na pôde amerického Kongresu, ministerstva spravodlivosti USA a ďalších úradov s cieľom nahlásiť nezákonnú činnosť súvisiacu s fungovaním Twitteru.

Ďalšie dôležité správy

WA 6 Brusel - Predsedajúci člen prezidentského úradu Bosny a Herzegoviny Šefik Džaferovič (vľavo) a generálny tajomník Severoatlantickej aliancie (NATO) Jens Stoltenberg odchádzajú po tlačovej konferencii v sídle Aliancie v Bruseli v stredu 25. mája 2022. FOTO TASR/AP
 
The Chair of the Presidency of Bosnia and Herzegovina Sefik Dzaferovic, left, and NATO Secretary General Jens Stoltenberg leave after the media conference at NATO headquarters in Brussels, Wednesday, May 25, 2022. (AP Photo/Olivi
Neprehliadnite

Záhrebu a Belehradu v nekalostiach pomáhajú dvaja členovia NATO, tvrdí politický analytik