Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes vystúpil v slovenskom parlamente. S poslancami sa spojil cez telemost. 

„Keby som mal možnosť zareagovať, povedal by som mu za nás na Slovensku, že naďalej urobíme všetko, čo je v našich silách, aby Ukrajina vyšla z tejto vojny ako víťaz a Rusko bolo porazené. A rovnako by som mu zopakoval, že budeme podporovať jej európsku perspektívu,“ povedal na margo Zelenského vystúpenia premiér Eduard Heger.

Predseda vlády si zároveň kladie otázku, ako je možné, že niektorí ľudia na Slovensku vrátane tých v parlamente, schvaľujú ruskú agresiu. Podľa Hegera tak zatvárajú oči a zakrývajú si uši, aby nepočuli ohavné príbehy o zverstvách ruských vojakov.

„Absencia ľudskosti a súcitu u týchto ľudí pre mňa znamená výstrahu, že by sa neštítili dopustiť ohavných činov aj na vlastnom národe. Mali sme tu arizátorov, ktorí sa zasadili za slovenský holokaust, a mali sme tu aj mučiteľov a katov v komunistických žalároch, ktorí kántrili triednych nepriateľov,“ napísal Heger, pričom jedným dychom dodal, že zlo je stále prítomné medzi nami. Zároveň však uviedol, že v spoločnosti stále panuje ochota postaviť sa zlu a brániť tak slobodu a ľudskú dôstojnosť.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) 7. apríla 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Únia je byrokratické centrum, tvrdí Orbán. Výnimku z ropného embarga navrhol Heger skrátiť