Je piatok krátko po ôsmej ráno a dvojica policajtov pred vchodom do budovy hlavnej stanice v Bratislave práve pokutuje troch mladíkov. Nevydržali to, cigaretu si pripálili príliš rýchlo a nestihli sa dostať do dostatočnej vzdialenosti od vstupných dverí. Každý to má za päť eur a nabudúce si majú dávať väčší pozor.

Vonku je sychravo a ponuré počasie dotvára atmosféru centrálnej vlakovej stanice v hlavnom meste, ktorá aj napriek mnohým pokusom stále vyzerá, že nepatrí do 21. storočia. Tento týždeň sa na Slovensku začínajú majstrovstvá sveta v hokeji a Železnice Slovenskej republiky, ktoré majú budovu na starosti, sa snažia zakryť fakt, že už roky sa o rekonštrukcii stanice iba rozpráva, no nerobí sa takmer nič.

Ešte pred tým, ako v septembri 2018 železnice slávnostne otvorili zrekonštruovanú čakáreň za takmer milión eur, minister dopravy Arpád Érsek z Mosta-Híd a bývalý bratislavský primátor Ivo Nesrovnal sľubovali, že vláda do začiatku MS v hokeji naleje do stanice ďalšieho 2,8 milióna eur.

Napokon z plánu zišlo, železničiari zistili, že by rekonštrukciou obmedzili komfort cestujúcich, a ak by ju chceli stihnúť do začiatku mája, vyšla by oveľa drahšie. V januári 2019 tak padlo rozhodnutie, že sa stanica do konca apríla len poriadne poupratuje.

Na čistenie priestorov, nové nálepky a informačné tabule železnice vyčlenili z vlastných zdrojov 380-tisíc eur. Prieskum trhu, vybrané spoločnosti aj sumy, za ktoré firmy skrášľovali okolie či lepili nálepky, však vzbudzujú pochybnosti.

Kozmetické úpravy

„Tuším sú tu nové nálepky na zemi

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa