Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) Košice vo štvrtok podvečer podpísala zmluvu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti so zdravotnou poisťovňou Dôvera. TASR o tom informovala hovorkyňa UNLP Košice Monika Krišková.

,,Od piatka 9. apríla od polnoci tak bude UNLP Košice poskytovať zdravotnú starostlivosť všetkým pacientom - poistencom Dôvery bez akýchkoľvek obmedzení," spresnila hovorkyňa. Zároveň pacientom poďakovala za trpezlivosť a zdravotníkom nemocnice za profesionálne zvládnutie zdravotnej starostlivosti v obmedzených podmienkach.

Dohodu na podmienkach novej zmluvy potvrdila aj Dôvera. ,,Poistencom sa za prípadné komplikácie ospravedlňujeme," uviedol PR špecialista poisťovne Matej Štepianský.

Mesto Košice otvorilo od piatka do nedele (12. - 14. 2.) 33 mobilných odberných miest (MOM) na testovanie na ochorenie Covid-19. Budúci víkend už mesto neplánuje organizovať plošné testovanie, zdôvodňuje to nárastom počtu súkromných MOM. Cieľom magistrátu je pripraviť veľkovakcinačné centrum na očkovanie proti ochoreniu Covid-19. Na snímke antigénové testovanie na ochorenie COVID-19 na odbernom mieste na magistráte v Košiciach 13. februára 2021. FOTO TASR – František Iván
Neprehliadnite

Konzílium odborníkov diskutovalo aj o vyňatí testovania z COVID automatu

UNLP poskytovala od 1. apríla poistencom Dôvery len neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Prvotnú nedohodu zdôvodňovala ekonomickými dôvodmi, respektíve nedostatočnými platbami za poskytnutú zdravotnú starostlivosť. Podľa Dôvery UNLP ako jediná nemocnica na Slovensku najskôr odmietla ponuku, ktorú jej predostreli.

Poznámka: Týždenník TREND a portál TREND.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.