Štefan Agh komentoval v správe nevzatie Pavla Ruska do väzby v kauze prípravy vraždy Silvie Volzovej. Bývalý riaditeľ Markízy vtedy dostal len monitorovací náramok. „Tak,“ odpovedá M. Kočner a pokračuje. „Papier, na ktory sme robili slinoviny u teba neostal žiaden?“ pýta sa M. Kočner. „pohladam rano, okolo obeda budem ba,“ odpovedá Š. Ágh. Správy sú súčasťou súdneho spisu kauzy zmenky. Súd ich zatiaľ verejne nečítal, predložil ich prokurátor Ján Šanta.

M. Kočner si s Aghom a ďalšími ľuďmi písal cez aplikáciu Threema. Polícia rozšifrovala správy aj napriek tomu, že ich vymazal. V komunikácii s Norbertom Bödörom sa M. Kočner napríklad pýta, či „dohoda s Milanom“ ešte platí. Policajnému zboru už v tom čase šéfoval Milan Lučanský a Pavla Ruska akurát predvolali na inšpekciu. M.Kočnera krátko po týchto správach zatkli.

S N. Bödörom tiež v správach riešia „zabezpečenie personálnych záležitostí vo vzťahu k príslušníkom PZ a SIS podľa potrieb Mariana Kočnera a pod.“. „Je zrejmé, že Norbert Bödör viackrát zabezpečoval pre Mariana Kočnera lustrácie v policajných evidenciách,“ cituje Denník N hodnotenie polície v úradnom zázname.

M.Lučanský uviedol, že žiadnu dohodu s vyššie spomenutými osobami nemal. Od Úradu inšpekčnej služby dostal k nahliadnutiu správy, v ktorých sa spomína jeho meno. Písalo sa v nich údajne o tom, že chcú zneužiť obdobie, keď sa v médiách prepierali jeho majetkové pomery a tiež, aby naňho vtedajší minister vnútra „zatlačil“.

„Jak tak pozerám na kauzu šéfa inšpekcie, tak je vhodná doba, aby s ním Kali pohovoril o tom Ruskovom TO,“ doložil Lučanský úryvok komunikácie. Podľa Lučanského s ním o Ruskovom trestnom oznámení nikto nehovoril. Rovnako poprel aj spoločný obed s Bödörom, o ktorom sa píše v správach.

Na sociálnej sieti zverejnil Lučanský tiež správu zo 17. apríla 2018, ktorá podľa neho vystihuje realitu. „Som zvedavý, kto na Teba teraz prvý zaútočí...Myslím, že to bude Lučanský...,“ mala znieť správa.

Niekdajšiemu novinárovi a bývalému šéfovi kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby Petrovi Tóthovi M. Kočner podľa Denníka N poslal päť mesiacov pred vraždou takúto správu: „Ján Kuciak, Veľká Mača 558, Galanta.“ P. Tóth tvrdí, že o pripravovanej vražde nevedel a novinára len sledoval.

Aktualizované o 14:31

„Som vyslovene znechutený trvajúcimi únikmi z vyšetrovacieho spisu poškodených Jána K. a Martiny K. Nielen z dôvodu, že mne ako obhajcovi orgány činné v trestnom konaní existenciu a obsah tejto komunikácie zamlčali, pričom až budúci týždeň, po zásahu prokuratúry, budem mať možnosť sa s týmito dôkazmi oboznamovať,“ zdôraznil Kočnerov obhajca Marek Para.

Veľkú časť komunikácie tvoria správy o politike. Ľudia okolo podnikateľa mali konať v prospech Smeru-SD. „Z komunikácie je zrejmé, že sa výraznou mierou snažil o trestné stíhanie a diskreditáciu najmä Daniela Lipšica (Lipstein, Gambino), Igora Matoviča, Borisa Kollára (vlekár) a Andreja Kisku,“ píše sa podľa Denníka N v policajnom zázname. N. Bödörovi malM. Kočner . 6. januára 2018 napísať: „Toho Lipsteina musíme tento rok dotiahnuť.“ N. Bödör mu mal odpísať, že „to na 100 percent.“

M. Kočner mal tiež napísať, že „vlekár nemôže ísť do ďalších volieb“. Po vražde novinára mal mať obavy o budúcnosť Smeru-SD. Mal mať aj vlastné politické ambície so stranou Cieľ, ktorú pripravoval a pomáhal mu N. Bödör. Úspech predpokladal už vo voľbách v roku 2020. Podpisy mu mala pomáhať zbierať aj Alena Zsuzsová.