Univerzitná nemocnica Bratislava, ktorá čelí vyše dvojmiliónovej exekúcii, sa obrátila na exekútorský úrad s návrhom na jej zrušenie. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa UNB Petra Lániková. Ubezpečila, že zdravotná starostlivosť pre pacientov je plne zabezpečená.

Účtovný a technický audit

Exekútorský úrad by mal návrh postúpiť na príslušný súd. Exekúcia sa týka najmä nesplatenej časti úrokov vyplývajúcich zo záväzkov predchádzajúceho vedenia nemocnice. UNB podľa hovorkyne aj z tohto dôvodu pristúpila k účtovnému a technickému auditu.

Nezvládla splatiť svoj dlh

Exekúcia sa týka schváleného súdneho zmieru medzi BFF Central Europe a UNB zo 7. novembra 2017. UNB sa v ňom zaviazala zaplatiť v 46 pravidelných splátkach istinu vo výške 6.175.015 eur. „Predmetom exekučného konania je nesplatená časť úrokov z omeškania a posledná splátka," spresnil pre TASR hovorca Krajského súdu Banská Bystrica Vladimír Černota.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková počas brífingu v rámci 51. schôdze Národnej rady SR 14. decembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Kolíková by mala pracovať na a exekučnej amnestii, tvrdí Borguľa