Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj mal pozitívny výsledok testu na nový koronavírus„Na svete neexistujú šťastlivci, pre ktorých by (ochorenie) Covid-19 nebolo hrozbou. Napriek všetkým karanténnym opatreniam som aj ja dostal pozitívny výsledok (testu)," informoval Zelenskyj. Prezident dodal, že sa cíti dobre, a sľúbil, že absolvuje karanténu a naďalej si bude plniť svoje povinnosti. Podľa agentúry AFP túto informáciu následne potvrdila aj Zelenského kancelária. Zelenskyj krátko predtým podľa agentúry Interfax-Ukrajina avizoval, že v krajine čoskoro zavedú takzvanú víkendovú karanténu.

Igor Matovič celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19
Neprehliadnite

Premiér Matovič nechce sťahovať zdravotníkov zo zahraničia

„Dočasný karanténny režim cez víkend, približne na niekoľko týždňov, nám môže pomôcť vyhnúť sa tvrdému lockdownu. Zabránime tak veľkému nárastu v počte pacientov a budeme mať čas na prípravu potrebného počtu lôžok," uviedol Zelenskyj. Ukrajinský minister zdravotníctva Maxim Stepanov vysvetlil, že to znamená, že v sobotu a nedeľu budú fungovať len obchody s potravinami, lekárne, verejná doprava, čerpacie stanice a veterinárne lekárne, píše agentúra Unian. Reštaurácie, kaviarne a iné stravovacie zariadenia budú uzavreté, pričom jedlo či nápoje si zákazníci budú smieť vziať iba so sebou.

Joe Biden počas stretnutia so stúpencami vo Filadelfii
Neprehliadnite

Boj proti pandémii je Bidenovou prioritou. Oznámil zloženie tímu odborníkov

Na Ukrajine od začiatku pandémie zaznamenali už celkovo 469 018 prípadov nákazy koronavírusom a 8 565 súvisiacich úmrtí. V sobotu v krajine hlásili rekordných 10 746 nových prípadov nákazy. Kabinet ministrov 13. októbra predĺžil karanténne opatrenia na Ukrajine do konca tohto roka.

Na 40 hraničných priechodoch naprieč celým Slovenskom polícia vo štvrtok dopoludnia náhodne kontroluje vozidlá na vstupe a výstupe do a zo Slovenskej republiky. Dôvodom preventívno-bezpečnostnej akcie je kontrola dodržiavania opatrení vydaných v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu týkajúcich sa povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest a karanténnych povinností osôb pri vstupe do krajiny. Na snímke kontrola na hraničnom priechode Čunovo-Rajka 5. novembra 2020. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Antigénové testovanie by mohlo byť aj na hranici s ČR a Poľskom