O. Hončaruk vysvetlil, že príslušný list Zelenskému napísal v snahe odstrániť akékoľvek pochybnosti o svojej úcte a dôvere v prezidenta. Dodal, že ho doručil prezidentovi, ktorý ho môže predložiť parlamentu.

Tlačová služba kancelárie ukrajinského prezidenta podľa agentúry Interfax potvrdila, že V. Zelenskyj dostal Hončarukov list so žiadosťou o uvoľnenie z funkcie, zváži ju a oznámi verejnosti svoje rozhodnutie.

Hončarukovo rozhodnutie súvisí so škandálom okolo jeho odpočúvania: na internetovej službe YouTube sa totiž v stredu objavil kanál s názvom Ako oklamať prezidenta a v ňom dve zvukové nahrávky, v ktorých hlas podobný Hončarukovmu žiada iné osoby - vysokopostavených štátnych funkcionárov -, aby mu pomohli vysvetliť Zelenskému, prečo národná mena hrivna posilňuje a ako to môže ovplyvniť štátny rozpočet.

„O. Hončaruk“ v nahrávke údajne pripúšťa aj to, že on sám je v ekonomike laikom, a konštatuje, že prezident má veľmi primitívne chápanie ekonomických procesov. Agentúra TASS medzičasom s odvolaním sa na zdroje v parlamentnom klube strany Sluha národa informovala, že V. Zelenskyj bude počas nadchádzajúceho víkendu viesť konzultácie o kandidátoch na nového predsedu vlády a jej zložení. Zdroj dodal, že naplánované sú najmenej dve takéto schôdzky.