Čečenský vodca Ramzan Kadyrov, kľúčový spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina, priznal, že Rusko sa pri svojej invázii na Ukrajinu stretáva s „ťažkosťami", píše Business Insider.

Na podujatí v Moskve sa Kadyrov vyjadril k slabnúcej ruskej invázii na Ukrajinu, v ktorej jeho milície zohrali dôležitú úlohu a utrpeli ťažké straty.

Pred televíznymi kamerami Kadyrov urazil nemeckého kancelára Olafa Scholza, ktorého vláda poskytla Ukrajine zbrane a diplomatickú podporu.

Podľa tweetu Francisa Scarra z BCC Monitoring, Kadyrov nazval Scholza „schizofrenikom". Vyjadril taktiež ľútosť nad ťažkosťami, ktorým čelí Rusko pri invázii.

„Dnes nebojujeme proti Ukrajine, proti banderovcom (odkaz na pronacistického ukrajinského vodcu v 40. rokoch 20. storočia), bojujeme proti NATO. NATO a Západ, sú tam ich žoldnieri. A preto to má náš štát ťažké," vysvetlil.

„Ale je to naozaj dobrá skúsenosť a opäť dokážeme, že Rusko sa nedá poraziť," vyhlásil Kadyrov.

Kadyrov, vodca Čečenskej republiky, patrí v konflikte k najagresívnejším spojencom Kremľa, keď vyzýva Rusko, aby sa vzdalo mierových rokovaní s Ukrajinou, tvrdí, že bojoval na frontovej línii, a na Twitteri vyzýva Elona Muska na súboj v súvislosti s podporou, ktorú poskytol Ukrajine. 

Ďalšie dôležité správy

KK70 Groznyj - Snímka z prehliadky príslušníkov bezpečnostných síl a vojenskej techniky v Groznom 25. februára 2022.
Neprehliadnite

Kremeľ má slabosť pre kadyrovovcov, ak padnú do zajatia, Kyjev má jackpot