Ukrajinský minister zdravotníctva Maxim Stepanov nečakane odcestoval do Indie z dôvodu nedodanej zásielky objednaných dávok vakcín proti koronavírusu. Stepanov to oznámil v piatok skoro ráno na Facebooku, informovala agentúra DPA.

Vo svojom príspevku minister napísal, že chce vyrokovať dodatočné dodávky vakcíny k 12 miliónom dávok objednaných z Indie.

Na snímke prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj počas tlačovej konferencie po stretnutí s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou v Prezidentskom paláci 24. septembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Neprehliadnite

Ukrajina si zabezpečila 12 miliónov dávok vakcín od AstraZenecy a Novavaxu

Ukrajinský program očkovania obyvateľstva sa mal začať minulý týždeň, ale krajina nedostala žiadne dávky z programu Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) ani tie, ktoré si objednala od indických a čínskych výrobcov, pripomenula DPA.

Kyjev pôvodne plánoval zaočkovať obyvateľstvo krajiny proti koronavírusu do konca tohto roka. Ukrajina však zakázala používanie ruskej vakcíny Sputnik V z dôvodu konfliktu o Krymský polostrov, ktorý Rusko anektovalo v roku 2014.

Podľa oficiálnych údajov Ukrajina od začiatku pandémie zaznamenala približne 1,3 milióna prípadov nákazy koronavírusom a asi 25-tisíc úmrtí na ochorenie Covid-19.