Bielorusko tento týždeň zostrelilo strely, ktoré na jeho územie vyslala Ukrajina. Uviedol to dnes bieloruský vodca Alexandr Lukašenko, podľa ktorého sa strely mieriace na vojenské zariadenia podarilo zastaviť. S odkazom na bieloruské médiá o tom informovala agentúra Reuters a podotkla, že Lukašenko svoje tvrdenia nepodporil žiadnymi dôkazmi. Ukrajinská armáda záležitosť zatiaľ nekomentovala. Ukrajina teraz čelí útokom ruskej armády, ktorá do susednej krajiny podnikla 24. februára inváziu. Bielorusko sa vojny priamo nezúčastňuje, poskytlo však ruským silám na útok na Ukrajinu svoje územie.

„Provokujú nás. Musím vám oznámiť, že pred zhruba tromi dňami, možno o niečo viac, bol z územia Ukrajiny vykonaný pokus o útok na vojenské zariadenia na území Bieloruska," citovala Lukašenka štátna agentúra BelTA.

Lukašenko tiež uviedol, že všetky strely vyslané ukrajinskými ozbrojenými silami zachytil systém protilietadlovej obrany.
Lukašenko sa podľa agentúry BelTA zároveň zaprisahal, že na Ukrajine nebojuje ani jediný bieloruský vojak, a zopakoval tvrdenie, že Minsk nemá v úmysle zapojiť sa do bojov.

Ďalšie dôležité správy

EBE 64 Petrohrad - Na snímke sprava ruský prezident Vladimir Putin a bieloruský prezident Alexander Lukašenko počas stretnutia v Petrohrade v Rusku 25. júna 2022. FOTO TASR/AP

Russian President Vladimir Putin, right, listens to Belarusian President Alexander Lukashenko during their meeting in St. Petersburg, Russia, Saturday, June 25, 2022. (Mikhail Metzel, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)
Neprehliadnite

Lukašenko nasadil Putinovi chrobáka do hlavy. Tvrdí, že Litva vyhlásila Rusku vojnu