Ukrajinské ozbrojené sily podnikli v nedeľu viac ako 30 útokov na ruskú vojenskú základňu v Rusmi v okupovanom meste Melitopol na juhu Ukrajiny. Povedal to starosta Ivan Fedorov. Útoky potvrdila aj ruská strana. 

„O 03.00 h a 05.00 h miestneho času došlo k viac ako 30 útokom výlučne na vojenskú základňu," uviedol Fedorov, ktorý sa momentálne nachádza na území kontrolovanom Ukrajinou. Vo videu zverejnenom na sociálnej sieti Telegram dodal, že základňa bola „vyradená z prevádzky".

Fedorov tiež uviedol, že ruský obrnený vlak prevážajúci muníciu sa pri sobotňajšom útoku ukrajinských síl vykoľajil pri Melitopole.

Ruská tlačová agentúra RIA Novosti informovala, že Ukrajinci v Melitopole zasiahli oblasť Aviamistečko, kde sa nachádza miestne letisko, ale nešpecifikovala, aký objekt bol zasiahnutý.

RIA citovala šéfa správy Ruskom dobytých území v Záporožskej oblasti Vladimira Rogova, podľa ktorého Melitopol zasiahlo približne 16 až 18 ukrajinských rakiet v rámci dvoch útokov, ku ktorým došlo o 03:00 a 04:45 moskovského času (02:00 h a 03:45 SELČ).

Agentúra Reuters upozorňuje, že sa jej uvedené informácie nepodarilo nezávisle overiť.

Ďalšie dôležité správy

WA 32 Belgorod - Na snímke ruského ministerstva pre mimoriadne situácie hasiči zasahujú počas mohutného požiaru skladu paliva v ruskom meste Belgorod, ktoré leží asi 40 kilometrov od ukrajinských hraníc v piatok 1. apríla 2022. Ruské úrady obvinili Ukrajinu z útoku na sklad paliva v ruskom meste Belgorod. Na Belgorod podľa nich zaútočili v piatok ráno dva nízko letiace ukrajinské vojenské vrtuľníky, informoval denník The Guardian. Toto tvrdenie nebolo možné nezávisle overiť a ukrajinská strana s
Neprehliadnite

Ruským mestom Belgorod otriasli výbuchy, zahynuli najmenej traja ľudia