Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj bol účastníkom autonehody v hlavnom meste Kyjev, oznámil v noci na štvrtok jeho hovorca Serhij Nykyforov.

Do vozidla, v ktorom sa ukrajinský prezident viezol, narazilo auto, ktoré sa následne zrazilo aj s ďalšími vozidlami v Zelenského kolóne, spresnil Nykyforov v príspevku na sociálnej sieti Facebook.

Zelenského po zrážke vyšetrili lekári, ktorí žiadne zranenia nezistili, dodal hovorca bez uvedenia ďalších podrobností.

Záchranári odviezli do nemocnice aj vodiča druhého vozidla a incident vyšetruje polícia, cituje DPA.

Ukrajinský prezident v stredu navštívil mesto Izium na východe krajiny, ktoré od ruských okupačných síl nedávno oslobodili ukrajinské jednotky. Zelenskyj sa stretol s vojakmi, ktorým sa poďakoval za ich úsilie pri opätovnom dobývaní zabratého územia. Pred budovou vypálenej radnice bola vztýčená ukrajinská vlajka.

Ďalšie dôležité správy

WA 3 Kyjev - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas spoločnej tlačovej konferencie s litovským prezidentom Gitanasom Nausedom v Kyjeve vo štvrtok 28. júla 2022. FOTO TASR/AP  

Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy, right, greets Lithuanian President Gitanas Nauseda during their meting in Kyiv, Ukraine, Thursday, July 28, 2022. (AP Photo/Efrem Lukatsky)
Neprehliadnite

Situácia na oslobodených územiach je už stabilizovaná, potvrdil Zelenskyj