Po rozsiahlych útokoch zo strany Ruska boli v ukrajinskej metropole Kyjev bez dodávok elektriny naďalej desaťtisíce ľudí, informuje.

Tamojšia vojenská správa spresnila, že v sobotňajších dopoludňajších hodinách postihoval výpadok prúdu približne 130-tisíc obyvateľov Kyjeva. Opravné práce by mali byť ukončené do 24 hodín.

Naopak, dodávky vody sa už v ukrajinskom hlavnom meste podarilo obnoviť, uviedli úrady. Problémy so zásobovaním vodou sa môžu podľa nich vyskytnúť ešte na najvrchnejších poschodiach výškových obytných budov.

Desiatkami rakiet a riadených striel sa Rusko tento týždeň v stredu zameralo na ostreľovanie energetickej infraštruktúry Ukrajiny a spôsobilo na nej vážne škody, pripomína DPA. Aj v mnohých iných častiach krajiny zlyhali dodávky elektriny, vody a tepla. Vzhľadom na začiatkom zimy je situácia na mnohých miestach v krajine dramatická.

Ďalšie dôležité správy

WA 5 Berlín - Britský minister obrany Ben Wallace odpovedá na otázky novinárov pred stretnutím so svojou nemeckou rezortnou kolegyňou  Christine Lambrechtovou v Berlíne v stredu 26. januára 2022. Wallace potvrdil, že čoskoro pocestuje do Moskvy na rokovania s ruským ministrom obrany Sergejom Šojguom. Informovala o tom vo štvrtok 27. januára stanica BBC. Wallace však neočakáva prelom v rokovaniach. Pre BBC povedal, že stále existuje
Neprehliadnite

Rusko zrejme ostreľuje Ukrajinu starými raketami bez jadrových hlavíc, tvrdí Londýn