V Nemocnici Poprad by mali vybudovať traumacentrum. Pri piatkovej návšteve Prešovského kraja to uviedol minister zdravotníctva Tomáš Drucker. Ako informovala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová, ministerstvo definovalo novú sieť, ktorá pozostáva z 32 bodov urgentných príjmov alebo nemocníc, ktoré budú mať urgentný príjem typu jeden a šesť urgentných príjmov typu dva.

Odmeny za sprostredkovanie poistných produktov alebo úverov by sa mali zásadne znížiť. Ministerstvo financií tento týždeň rozoslalo finančnému trhu legislatívny návrh, ktorým by sa mal určiť strop pre celkové provízie za sprostredkovanie poistiek alebo úverov na 1,3 percentá hodnoty úveru či ročného poistného. Súbežne by sa ich výplata mala rozložiť do siedmich rokov, čím by sa mala podľa predstavy rezortu „podporiť profesionálna dlhodobá starostlivosť o klientov finančných inštitúcií“.

Finančná správa sa rozhodla vyjsť ľuďom v ústrety a vypožičala si „technológiu“ McDonaldu – priznanie možno odovzdať cez okno auta. Takzvaný drive-in má ako pilotný inovatívny projekt uľahčiť povinnosť voči štátu. Problémy s parkovaním totiž zaznamenali najmä pri Daňovom úrade Bratislava na Ševčenkovej ulici.

Ukázali na vinníkov havárie vo Fukušime. Draho zaplatia

Finančná správa Slovenskej republiky Zdroj: Matej Jankovič - NMH

Aj keď koncom minulého roka prestala poskytovať pôžičky, agresívne praktiky ju sprevádzajú naďalej. Nebankovka Pohotovosť rozosiela výzvy na zaplatenie dlhov aj takým osobám, ktorých kontaktné údaje nefigurujú v uzatvorených zmluvách.

Napriek neistote vyvolanej politickými otrasmi a ekonomickými, demografickými a technologickými rizikami zostáva realitný trh v Európe stabilným a bezpečným útočiskom pre investície. Kapitál pripravený na investície do nehnuteľností na tento rok dosahuje objem zhruba 410 miliárd eur.

Osobitý bratislavský supermarket Yeme sa rok po vstupe na trh rozrastá o novú predajňu. Druhú prevádzku otvorí predposledný marcový deň v lokalite Horského parku. Pôjde o menší formát predajne určenej najmä na nákup čerstvých potravín pre ľudí zo susedstva i širšieho okolia.

Ukázali na vinníkov havárie vo Fukušime. Draho zaplatia

Zdroj: Facebook / Yeme | CC

Súd v japonskom meste Maebaši v piatok rozhodol, že japonská vláda a prevádzkovateľ jadrovej elektrárne Fukušima sú zodpovední za bezpečnostné zlyhania, ktoré prispeli k vážnej havárii v tomto zariadení v dôsledku zemetrasenia a vlnami cunami v marci 2011. Štát a spoločnosť Tokyo Electric Power (TEPCO) musia na základe tohto rozsudku vyplatiť odškodné ľuďom, ktorí museli po zamorení okolia poškodenej elektrárne rádioaktivitou opustiť svoje domovy. Jednotlivé kompenzácie v rozsahu 576 až 28 790 eur.

Ukrajina sa stále spolieha na dodávky zemného plynu zo Slovenska. Aj ku koncu aktuálnej vykurovacej sezóny odoberajú od nás Ukrajinci denne takmer maximálne množstvo zemného plynu. Prostredníctvom reverzného plynovodu Vojany-Užhorod odoberajú naši východní susedia od začiatku roka od 38 miliónov do takmer 42 miliónov metrov kubických plynu. Vyplýva to z údajov zverejnených spoločnosťou Eustream.

Vyhľadávač Google sa rozhodol zlepšiť kvalitu svojich služieb a bude urážlivé alebo útočné weby odsúvať na nižšiu pozície v zozname vyhľadaných stránok. Oznámila to agentúra AP. Preskúmavacie tímy budú kategorizovať informácie šíriace nenávisť alebo propagujúce násilie tak, aby vyhľadávací softvér používateľovi prednostne prezentoval dôveryhodný obsah.

Ukázali na vinníkov havárie vo Fukušime. Draho zaplatia

Prehľad kľúčových udalostí z ekonomiky a biznisu TREND.24 vychádza každý deň o 17:30.

Objednajte si RSS feed a pozrite si staršie vydania.