V predmete fyzika škole patrí 201. – 300. miesto, v predmete matematika je na 401. – 500. mieste a vo vedách o Zemi na 401. – 500. mieste. Celkové hodnotenie univerzít za rok 2019 zatiaľ nebolo zverejnené.

Špičkovú vedu na škole robí napríklad Stanislav Tokár a jeho tím z Fakulty matematiky, fyziky a informatiky. Slovenský vedec roka 2013 báda v oblasti fyziky vysokých energií a elementárnych častíc, predovšetkým v oblasti hľadania Higgsovho bozónu a určenia náboja top-kvarku.

Jadrový fyzik Pavel Povinec z Fakulty matematiky, fyziky a informatiky a Vedec roka SR 2016 dosiahol významný pokrok v oblasti vývoja ultra-senzitívnych urýchľovačových a rádiometrických analytických metód. Fyzik Peter Moczo zviditeľnil univerzitu výskumom v oblasti seizmológie, konkrétne modelovania šírenia seizmických vĺn pri potenciálnych zemetraseniach.

UK sa umiestnila v rebríčku najlepších univerzít sveta

Pavel Povinec Zdroj: Maňo Štrauch

Šanghajský rebríček ARWU patrí do Veľkej trojky najstarších a najprestížnejších svetových rankingov univerzít spolu s QS World University Rankings a Times Higher Education World. Rebríčky zverejňujú poradie najlepších svetových škôl, pri celosvetovom počte 20-tisíc

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa