Hodnotu 54,4 stupňa Celzia namerali v nedeľu v Národnom parku Údolie smrti,  informovala o tom v pondelok na svojej webovej stránke stanica CNBS News s odvolaním sa na Národný úrad pre oceány a atmosféru (NOAA). Zaznamenanú teplotu preveruje americká Národná meteorologická služba (NWS), uvádza stanica BBC.

Najvyššiu overenú teplotu na Zemi namerali v roku 2013 práve v Údolí smrti. V ten deň dosahovala hodnotu 54 stupňa Celzia. V roku 1913 zaznamenali v tejto oblasti síce až 56,6 stupňa Celzia, táto hodnota je však podľa BBC sporná. Západné pobrežie Spojených štátov zasiahla počas uplynulého víkendu vlna horúčav a teploty by podľa predpovedí mali počas najbližších dní ešte stúpať.

Chodníky od Žabích plies v smere na Rysy praskajú vo švíkoch.
Neprehliadnite

V Tatrách padol nový rekord, za jeden deň narátali vyše 30-tisíc turistov

Horúce počasie spôsobilo v Kalifornii dvojdňový výpadok elektrickej energie po tom, ako bola v sobotu vyradená z prevádzky jedna elektráreň. Veľká časť Kalifornie sa spolieha na veternú a solárnu energiu. Mnohí ľudia elektrinu používajú na prevádzku klimatizácie, vysvetľuje BBC. Elektrická sieť býva preto počas horúčav preťažená a hrozí jej úplný výpadok. Úrady využívajú plánované výpadky prúdu na zvládanie dopytu a zabránenie úplnému výpadku.