Zásah, ktorý sa odohral v budove na Popradskej ulici v Košiciach, potvrdila aj samotná Finančná správa. Podrobnosti však uviesť nechcela, nakoľko ešte prebiehajú ďalšie procesné úkony.

Kriminalisti mali v piatok zasahovať aj na Bardejovskej ulici v Košiciach. Podľa informácií Korzáru kvôli spísaniu výpovede predviedli dve osoby, ktoré boli na mieste v čase zásahu. Košický denník uvádza, že mali za úlohu zlikvidovať niekoľko kilogramov účtovných dokladov. G. Klein zadržaný nebol.

Zásahy sa odohrali niekoľko hodín po tom, ako Aktuality.sk publikovali o G. Kleinovi článok. Píše sa v ňom, že podnikateľ figuruje v daňovej kauze podobnej kauze Bašternák, v tomto prípade za desiatky miliónov eur. Okrem G. Kleina v nej figurujú aj exriaditeľ okresného daňového úradu v Košiciach Ivo Prokopič s manželkou.

Podľa výpovede jedného z obvinených v daňovej kauze sa G. Klein chválil, tým že to bol práve on, kto I. Prokopiča dosadil na miesto okresného šéfa daňového úradu za sumu 9 miliónov korún. Na opačnej strane schémy mala byť firma blízka I. Prokopičovi, ktorá firme G. Kleina požičala 50 miliónov korún v hotovosti (v prepočte 1,6 milióna eur) a postavila mu aj dom.

„Kleina s Prokopičom vyšetruje od roku 2009 špeciálna prokuratúra – pre podozrenie zo založenia zločineckej skupiny. Ani po deviatich rokoch však prípad nie je uzavretý,“ píšu Aktuality.sk.

V roku 2015 vymeral I. Prokopičovi trest sedem rokov. Obžalovali ho zo zločinu neodvedenia dane a poistného. Krajský súd však verdikt zrušil.

Aktualizované 16:20

Finančná správa pri zásahu zaistila viac ako 600 kilogramov dokladov. Všetky účtovné doklady patrili spoločnostiam, ktoré boli personálne prepojené na jednu osobu a jej rodinných príslušníkov. Týkali sa viacerých zdaňovacích období a uložené boli v dvadsiatich vreciach, citovali hovorkyňu Finančného riaditeľstva Aktuality.sk.