Americká sociálna sieť Twitter zverejnila vo štvrtok výsledky za 1. štvrťrok. Jej zisk strmo vzrástol a zvýšil sa aj počet aktívnych užívateľov, ale tržby zaostali za odhadmi ekonómov.

Zisk Twitteru, ktorý pred tromi dňami súhlasil s ponukou miliardára Elona Muska na kúpu za 44 miliárd dolárov, sa za tri mesiace do konca marca 2022 zvýšil na 513,3 milióna dolárov (484,88 milióna eur), čo predstavuje 61 centov na akciu, zo 68,01 milióna  dolárov alebo 8 centov na akciu rok predtým.

Tržby spoločnosti vzrástli o 15,4 percenta na 1,2 miliardy dolárov z 1,04 miliardy dolárov v minulom roku. Analytici z Wall Street však očakávali tržby 1,22 miliardy dolárov

Príjmy z reklamy sa v sledovanom období zvýšili o 23 % na 1,11 miliardy dolárov a pri konštantných menových kurzoch vzrástli o 26 percent.

Twitter so sídlom v San Franciscu zaznamenal v uplynulom štvrťroku v priemere 229 miliónov aktívnych používateľov denne, čo je o 16 percent viac ako v minulom roku.

Očakáva sa, že Musk uzavrie kúpu Twitteru niekedy v tomto roku. Pred dokončením dohody ju totiž budú musieť schváliť akcionári, ako aj regulačné úrady v USA a v krajinách, kde Twitter podniká.

Zatiaľ sa očakáva len málo prekážok, a to aj napriek námietkam niektorých zamestnancov Twitteru, ako aj užívateľov, ktorí sa obávajú Muskovho postoja k slobode prejavu a toho, čo by to mohlo znamenať pre obťažovanie a nenávistné prejavy na platforme.

Ďalšie dôležité správy

Netflix
Neprehliadnite

E. Musk kúpil Twitter. Brúsi si zuby aj na Netflix? Načasovanie by bolo dobré, akcie klesli