Spravodajský kanál verejnoprávnej Poľskej televízie TVP Info upozornil, že Rusko presúva svojich vojakov do blízkosti ukrajinskej hranice a že jedna dodávka vojenskej techniky skončila v bieloruskom meste Brest neďaleko hranice s Poľskom. Informácie priniesla aj poľská tlačová agentúra PAP.

„Najnovšia správa na webe investigatívnej organizácie Conflict Intelligence Team (CIT) uvádza, že vojenská technika, predtým sa nachádzajúca v ruskom meste Briansk, dorazila železnicou do Brestu, mesta ležiaceho 50 kilometrov od Ukrajiny a na štátnej hranici s Poľskom," napísal kanál na svojom webe TVP.Info.

Brest má dôležitú polohu blízko hraníc troch krajín: Bieloruska, Poľska a Ukrajiny. Je to tiež významná križovatka železničnej a cestnej dopravy a prístav na rieke Muchavec.

Moskva v posledných mesiacoch zhromaždila blízko ukrajinských hraníc desaťtisíce vojakov a vyvolala tým na Západe obavy, že pripravuje inváziu na Ukrajinu.

Ďalšie dôležité správy

EBE 30 Petrohrad - Ruskí vojaci s ochrannými rúškami pochodujú počas nácviku vojenskej prehliadky v Petrohrade v Rusku 18. júna 2020. Vojenská prehliadka pri príležitosti 75. výročia porážky nacizmu a konca 2. svetovej vojny bola odložená z 9. mája kvôli pandémii nového koronavírusu na 24. júna 2020. FOTO TASR/AP
Russian soldiers wearing face masks to protect against coronavirus infection march to attend a rehearsal for a military parade in St.Petersburg, Russia, Thursday, June 18, 2020. The mil
Neprehliadnite

Rusko začalo vojenské cvičenia pri hraniciach s Ukrajinou