Nemecká spoločnosť TUI Group, ktorá je najväčším usporiadateľom zájazdov na svete, tento rok očakáva rušnú letnú sezónu. S ohľadom na postupujúce očkovanie proti Covidu-19 sa bude držať plánu, ktorý počíta s fungovaním na 75 percent peedpademickej kapacity. Predpokladá, že letnú sezónu pretiahne do jesene a že vo štvrtom štvrťroku bude zisková. Firma to uviedla v správe o svojom hospodárení za prvý finančný polrok, ​​ktorý jej skončil v marci.

Pretrvávajúce protipandemické opatrenia a neistota zatiaľ dopyt zadržiavajú. TUI uviedla, že doteraz dostala 2,6 milióna rezervácií na leto, čo predstavuje o 69 percent menej v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2019, teda pred pandémiou.

Skupina pred koronakrízou ročne rozprávala zájazdy pre okolo 23 miliónov ľudí. Sklamanie jej spôsobilo len čiastočné uvoľnenie cestovných pravidiel v Británii, ktorá je pre TUI po Nemecku druhým najväčším trhom.

KK10 Londýn - Na snímke pobočka cestovnej kancelárie Tui v Londýne 30. júla 2020. Európska  cestovná kancelária TUI so sídlom v Berlíne vo štvrtok oznámila, že zatvorí 166 pobočiek v Spojenom kráľovstve a Írsku. Dôvodom je pokles cestovania pre pandémiu nového koronavírusu. To by mohlo viesť k určitým stratám pracovných miest. FOTO TASR/AP
A branch of a Tui store in London, Thursday, July 30, 2020. Tui is to close nearly a third of its high street stores in the UK and the Republic of Ireland. Th
Neprehliadnite

Cestovná kancelária TUI znižuje ponuku letných dovoleniek

Briti síce môžu cestovať bez karantény do Portugalska, ale populárne destinácie ako Grécko a Španielsko sa na zoznam krajín s nízkym rizikom nedostali. Usporiadateľ zájazdov očakáva, že sa otvoria do niekoľkých týždňov.

Rezervácie zájazdov do Portugalska minulý víkend vzrástli s porovnaním s tým predchádzajúcim o 182 percent. Zem bola umiestnená na takzvaný zelený zoznam bezrizikových krajín minulý piatok.

„Sme na začiatku očakávaného reštartu. To očakávanie je hmatateľné - je to príležitosť pre turistický ruch a pre TUI," uviedol šéf skupiny Fritz Joussen.

Za prvý polrok finančného roka firma vykázala stratu pred úrokmi a zdanením (EBIT) 1,3 miliardy eur. Tržby klesli o 89 percent na 716 miliónov eur.