Dovolenkári prichádzajúci do Grécka musia najneskôr 24 hodín pred vstupom do krajiny vyplniť online formulár. V ňom uvedú údaje odkiaľ cestujú, dĺžku predchádzajúcich pobytov v iných krajinách či adresu pobytu v Grécku. Inak hrozí pri príchode do krajiny pokuta 500 eur. Upozorňuje na to Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR. 

Po odoslaní formulára dostane každý cestujúci potvrdzujúci mail o registrácii v online systéme a v deň príchodu do Grécka osobný QR kód, ktorý musí predložiť pri príchode do Grécka v tlačenej alebo elektronickej podobe. Ak sa preprava začína skôr ako v deň príchodu do Grécka, cestujúci môžu napríklad nastúpiť na palubu lietadla po predložení potvrdzujúceho e-mailu.

KK14 Balatonkenese - Na snímke účastníci 52. ročníka dvojdňovej jachtárskej regaty o Modrú stuhu na jazere Balaton 30. júla 2020 neďaleko maďarského mesta Balatonkenese. V najstaršej regate na jazere v Európe prejdú účastníci počas 48 hodín 155 km trasu okolo jazera. FOTO TASR/AP
Sailboats compete during the 52nd Blue Ribbon yachting race around Lake Balaton near Balatonkenese, Hungary, Thursday, July 30, 2020. The sailboats will cover a 155 km distance within 48 hours during the oldest round-th
Neprehliadnite

Maďarskému jazeru Balaton hrozí premnoženie rias a siníc

,,Pri vstupe do Grécka je nutné počítať s náhodným testovaním prichádzajúcich osôb," pripomína rezort diplomacie. Náhodné testovanie na ochorenie COVID-19 sa realizuje hneď pri vstupe do krajiny a testovaní cestujúci by mali na výsledok testu čakať, väčšinou 24 hodín v individuálnej izolácii na adrese uvedenej vo vstupnom formulári. V prípade, že je výsledok testu pozitívny, je testovaná osoba povinná zostať v 14-dňovej karanténe. Porušenie karanténneho nariadenia sa trestá pokutou vo výške 5000 eur.