Tureckí colníci zadržali ruskú nákladnú loď, ktorá prevážala obilie, o ktorom Kyjev tvrdí, že bolo ukradnuté na Ukrajine. Podľa agentúry Reuters to dnes povedal ukrajinský veľvyslanec v Turecku Vasyl Bodnar.

„Plne spolupracujeme. Loď v súčasnosti stojí pri vjazde do prístavu, zadržali ju colné orgány Turecka,"povedal veľvyslanec v ukrajinskej televízii. Bodnar tiež uviedol, že o osude lode rozhodne schôdzka vyšetrovateľov.

Ukrajina už skôr požiadala Turecko, aby zadržalo loď Žibek Žoly (v anglickej transkripcii Zhibek Zholy), ktorá pláva pod ruskou vlajkou a prepravuje náklad ukrajinského obilia z prístavu Berďansk. Ten okupujú ruské vojská.

Predstaviteľ ukrajinského ministerstva zahraničia s odvolaním sa na informácie ukrajinských námorných úradov oznámil, že loď s výtlakom 7 146 ton bola v Berďansku ako prvá naložená nákladom 4 500 ton obilia, ktoré patrí Ukrajine.

Ďalšie dôležité správy

PK 24 Mariupol - Ruská loď opúšťa prístav v Mariupole v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny v utorok 31. mája 2022. Je to prvýkrát, čo nejaké plavidlo opustilo tento prístav, odkedy padol do rúk ruských síl. FOTO TASR/AP

A Russian vessel departs from an aria of the Mariupol Sea Port in Mariupol, in territory under the government of the Donetsk People's Republic, eastern Ukraine, Tuesday, May 31, 2022. It marked the first time that a commercial ship used the port of Mariupol since the start of
Neprehliadnite

Z Mariupolu vyplávala prvá zahraničná loď od začiatku ruskej invázie, tvrdí Ankara