Turecko v stredu zablokovalo začiatok prístupových rokovaní Fínska a Švédska do Severoatlantickej aliancie. TASR informuje na základe správy agentúry DPA, ktorá sa odvoláva na zdroje z NATO.

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg v stredu oznámil, že Fínsko a Švédsko oficiálne podali svoje žiadosti o členstvo v Severoatlantickej aliancii.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v stredu vyhlásil, že Ankara nemôže súhlasiť s navrhovaným rozšírením NATO, keďže by podľa neho ohrozilo bezpečnosť Aliancie. Erdogan obviňuje Štokholm a Helsinki z toho, že poskytli útočisko členom Strany kurdských pracujúcich, ktorú Tureckom považuje za teroristickú organizáciu.

Ďalšie dôležité správy

WA 31 Kyjev - Rakúsky minister zahraničných vecí Alexander Schallenberg počas tlačovej konferencie so svojimi rezortnými kolegami z Ukrajiny,  Slovenska a Českej republiky v Kyjeve v utorok 8. februára 2022. FOTO TASR/AP

   
Austrian Foreign Minister Alexander Schallenberg attends a news briefing following talks with his counterparts from Ukraine, Slovakia and Czech in Kyiv, Ukraine, Tuesday, Feb. 8, 2022. (Valentyn Ogirenko/ Pool Photo via AP)
Neprehliadnite

Rakúsko si zachová neutrálny status, vyhlásil Schallenberg